VIII Festiwal Baśni i Bajki: LEGENDY PIENIŃSKIE (2016)

Szczawnicki Dworek Gościnny po raz kolejny otwiera swoje podwoje dla najmłodszych.

16 czerwca 2016, od godz. 15.00, odbędzie się w Dworku Gościnnym ósma edycja Festiwalu Baśni i Bajki. Tegoroczne edycja upłynie pod znakiem regionalnych tradycji.

Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w tym dorocznym wydarzeniu!

Jak co roku, Festiwal odbywa się dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży z lokalnych placówek edukacyjnych, które wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowują spektakle prezentowane na sali głównej Dworku Gościnnego. W tym roku w Festiwal angażuje się też Muzeum Pienińskie, które z okazji obchodzonego Roku Szalayowskiego przygotowuje dla najmłodszych specjalne warsztaty malowania godeł szalayowskich oraz haftu góralskiego. Wśród wielu atrakcji festiwalowych odbędą się również: nauka tańca góralskiego, malowanie na szkle, które poprowadzi Anna Madeja, super fryzurki - góralskie warkocze! i malowanie twarzy - animowane przez młodzież z OHP, konkursy z nagrodami oraz spotkanie z autorkami książki pt. „Pieniny dla rodziny" - Ewą Stadtmüller oraz Haliną Mastalską. Ponadto, odbędzie się premierowy pokaz wyjątkowego filmu, powstałego specjalnie na nasz Festiwal, na którym najmłodsi opowiadają pienińskie legendy.

Organizatorami tegorocznej edycji są: Fundacja Andrzeja Mańkowskiego oraz Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica. przy współpracy: Muzeum Pienińskiego im J.Szalaya w Szlachtowej, Szkoły Podstawowej im H.Sienkiewicza w Szczawnicy, Miejskiego Przedszkola w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej im. JP II w Szlachtowej, Publicznego Gimnazjum im. Ks. Prof. J Tischnera w Szczawnicy, Ochotniczych Hufców Pracy w Szczawnicy-Jabłonce , WTZ "Perła" w Szczawnicy . Wsparcia udzieliły firmy: Bemar oraz Napora.

Festiwal Bajki i Baśni - 2016