Miejscowość

Położona u stóp Pienin i Beskidu Sądeckiego Szczawnica jest, bez wątpienia, jednym z najpiękniejszych miejsc regionu. Miejscowość jest znana ze swojego znakomitego mikroklimatu oraz czystego powietrza, które sprzyja poprawie zdrowia i kondycji górnych dróg oddechowych. Jednak największy rozgłos Szczawnica zawdzięcza leczniczym właściwościom bijących tu wód mineralnych, zwanych przez górali szczawami. To od nich pochodzi nazwa miejscowości.

Od lat przyjeżdżający tutaj turyści zachwycają się niezwykłym pięknem tego miejsca i cieszą panującą tu atmosferą oraz serdecznością mieszkańców. Liczni kuracjusze korzystają z właściwości unikatowych na światową skalę, źródeł wód mineralnych, którymi są szczawy wodorowęglanowe, sodkowe, jodkowe bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy. Dzięki nim Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, schorzeń alergicznych oraz schorzeń układu ruchu.

Szczawnica o każdej porze roku oferuje odwiedzającym ją turystom i kuracjuszom szereg atrakcji.
Zimą jest to idealne miejsce dla pasjonatów białego szaleństwa. Latem, wiosną i jesienią Szczawnica zaprasza amatorów wycieczek górskich, miłośników spływów kajakowych oraz wszystkich szukających bliskiego kontaktu z naturą.
Na przyjeżdżających do Uzdrowiska czeka również urozmaicona oferta noclegowa, a w tym pięciogwiazdkowy Modrzewie Park Hotel, który sprosta największym wymaganiom i oczekiwaniom przybyłych gości. Wypoczywając w Uzdrowisku można skorzystać także z bogatej oferty turystycznej i licznych atrakcji kulturalnych i artystycznych. Dworek Gościnny, niegdyś „pieniński salon”, to dzisiaj zachwycające swoją architekturą i możliwościami technicznymi centrum kulturalno-artystyczne, oferujące repertuar na miarę europejskich scen.

Szczawnica słynie także z wyśmienitych potraw opartych na regionalnych recepturach, a lokalne sery i miody zachwycają bogactwem smaków. Tradycyjne karczmy i restauracje z lokalnymi przysmakami przyciągają największych smakoszów.