O nas

Inspiracją dla działania Fundacji Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica jest wybitna postać Hrabiego Adama Stadnickiego, który otaczał troską regionalne dziedzictwo oraz dbał o rozwój kultury i sztuki.

Naszą misją jest rozwój życia kulturalnego uzdrowiska, stwarzanie naszym gościom oraz lokalnej społeczności warunków aktywnego wypoczynku i wszechstronnego rozwoju  poprzez odkrywanie pasjonującego świata kultury i sztuki, w tym również historii i tradycji szczawnickiego kurortu, w kontekście kultury europejskiej i światowej.

Działamy, aby przywrócić Szczawnicy wysoką pozycję wśród ośrodków uzdrowiskowych Polski i Europy.
Realizujemy projekty kulturalne o zasięgu lokalnym, regionalnym i międzynarodowym, pozyskując środki finansowe ze źródeł zewnętrznych.
Współpracujemy z wieloma organizacjami, instytucjami i autorytetami w dziedzinie kultury.