OperArt Festiwal

OperArt to nowy projekt poświęcony klasyce, którego organizatorem jest Fundacja Andrzeja Mańkowskiego przy wsparciu Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

OperArt powstał, aby prezentować szerokiej publiczności klasyczną sztukę, nawiązując tym samym do bogatych tradycji przedwojennej Szczawnicy, kurortu klasy europejskiej. Wówczas, na scenie szczawnickiego kursalonu - obecnie Dworek Gościnny - występowały sławy teatru m.in.: Helena Modrzejewska, Stefan Jaracz, a Szczawnicę regularnie odwiedzali słynni poeci i pisarze.
W centrum OperArt znajdzie się dzieło sceniczne jako synteza wielu sztuk.

Inauguracja pierwszej edycji Festiwalu odbyła się 26 lipca 2014 roku w Dworku Gościnnym słynną operą buffa G.B. Pergolesiego "La serva padrona".