Spotkania z Kulturą Pienińską

Zapraszamy na nowy cykl spotkań z lokalnymi i regionalnymi tradycjami i historią pienińskiego kurortu.

W ramach cyklu odbędą się m.in.:

• interesujące wykłady Barbary Węglarz, kustosza Muzeum Pienińskiego, pt.: "Spacerkiem po starej Szczawnicy"
  • spotkania z poetą ludowym, przewodnikiem, niestrudzonym propagatorem kultury górali pienińskich: Andrzejem Dziedziną-Wiwrem
  • pełne humoru, oryginalnych tekstów i lokalnych przyśpiewek inspirowanych góralskim folklorem, spektakle pt. "Bajarze znad Grajcarka", prezentowane przez seniorów ze Stowarzyszenia 60+
  • warsztaty malowania na szle prowadzone przez szczawnicką artystkę Annę Madeję
  • spotkania z Flisakami i bogatą tradycją spływów Dunajcem

Wydarzenia odbywają się w okresie od maja do września 2016.
O szczegółach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Aktualne wydarzenia w zakładce: Sierpień 2016

Cykl spotkań odbywa się w ramach projektu pn."Pienińskie Dziedzictwo", realizowanym dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.