Dla Ciebie śpiewam...

OperArt 2014

Sylwia KrzysiekSylwia Krzysiek - sopran

Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Warszawie (2006). Nauka śpiewu pod kierunkiem Grzegorza Bayera. Debiut sceniczny w roli Zuzanny w „Weselu Figara" W.A.Mozarta (2004).
Od 2005 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, niektóre role: Rosina "Il Barbieredi Siviglia" G. Paisiello, Despina "Die Zauberflöte" W.A.Mozart, Papagena "Die Zauberflöte" W.A.Mozart, Lavina "L'oca del Cairo" W. A. Mozart. Solistka Grupy Operowej „Lakme".

Osiągnięcia międzynarodowe: Wiedeń 2005 - Finalistka międzynarodowego konkursu operowego młodych śpiewaków „Klassik Mania". Włochy 2008 - laureatka VII Concorso Internazionale di Canto Lirico, da Camera, Barocco Opera Rinata; I miejsce w kategorii pieśniarskiej oraz nagroda za najlepszą interpretację, II miejsce w kategorii operowej.Włochy 2011 - laureatka III nagrody „V Concorso Lirico Internazionale Magda Olivero" w Mediolanie.

Współpracuje z włoskimi teatrami i festiwalami- najważniejsze role to : Sylwia Varescu "Księżniczka Czardasza" E.Kalman -Varano Festival (Włochy), Sofia "Signor Bruschino" G.Rossini- Teatro dell'Opera di Roma (Włochy), Manon "Manon" J. Massenet, Teatro Massimo di Palermo (Włochy)

Piotr KędzioraPiotr Kędziora - baryton

Urodził się w Białymstoku. Studiował w Warszawie na wydziale Wokalno- Aktorskim. W 2005 roku zaddebiutował w przedstawieniu studenckim „ Zemsta Nietoperza" Johanna Straussa w roli Dyrektora więzienia . Od 2007 r. jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej. Wykonywał m.in. role:

• Fiorella i Notariusza w „Cyruliku Sewilskim" Gioacchino  Rossiniego (2008 r.- tournée po Francji z Orkiestrą Warszawskiej Opery Kameralnej pod batutą Rubena Silvy),
  • Dyrektora więzienia w " Zemście Nietoperza" Johanna Straussa
  • Belcore w „ L'elisir d'amore" Geatano Donizettiego,
  • Herolda w „The Burning Fiery Furnace" Benjamina Brittena.

Współpracował z takimi dyrygentami, jak: Kai Buman, Tadeusz Karolak, Wojciech Semerau- Siemianowski.
Od 2011 roku jest członkiem Grupy Operowej „Lakme".

Mariusz KłubczukMariusz Kłubczuk - fortepian

Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. T. Manasterskiej i as. J. Ławrynowicz oraz klasę kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej– Ławrynowicz. Stypendysta programu Socrates-Erasmus w Staatliche Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie.

Uczestniczył w kursach prowadzonych przez wybitnych pedagogów m.in: Ewę Pobłocką i Katarzyna Popową- Zydroń, Helenę Maffli, Daniela Spiegelberga.
Brał udział w wielu konkursach i festiwalach m.in.: I Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. St. Kędry w Łodzi, (wyróżnienie), Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Val Tidone we Włoszech, III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Białymstoku, w Festiwalu „La Giovane Europa In Musica" w Mediolanie, w projekcie „Chopin 2010".

Współpracował z takimi dyrygentami jak: M. Dworzyński, Sz. Kawalla (wykonując Koncert podwójny c-moll BWV 1062 J. S. Bacha), G. Mielimąka (R. Addinsel- Koncert warszawski na fortepian i orkiestrę). Od 2011 pracuje na stanowisku wykładowcy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.