Prasa 2015

Festiwal Bajki i Baśni - prasa

VI Festiwal Baśni i Bajki: EKO (2014)

W dniach 13 i 14 czerwca, w Dworku Gościnnym, odbyła się szósta edycja Festiwalu Baśni i Bajki. W tym roku impreza poświęcona była szeroko pojętej tematyce EKO.
W pierwszym dniu na scenie Dworku wyświetlony został film w systemie 3D ,,Amazonia - Przygody małpki Sai'' opowiadający historię małpki, która z życia w mieście trafia w sam środek amazońskiej dżungli.
Drugi festiwalowy dzień rozpoczęły eko-spektakle przedstawione przez dzieci i młodzież ze szczawnickich szkół i przedszkoli zakończone plebiscytem publiczności z nagrodami. Ponadto, program Festiwalu obejmował także takie imprezy jak:

• eko-warsztaty i eko-zabawy
  • wystawa prac plastycznych
  • zajęcia prowadzone przez Zespół Recycling Band
  • eko-disco - czyli "decybele pod kontrolą"
  • okolicznościowe graffiti
  • spotkanie z maskotką festiwalu i inne.

VI Edycja Festiwalu Baśni i Bajki została wsparty grantem Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach programu "Mecenat Małopolski".
Festiwal współpracował z mediami lokalnymi i regionalnymi: Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, RDN Małopolska, Kwartalnik Pieniny, goral.info, pieniny.info i inne.

Festiwal Bajki i Baśni - 2014

Relacje z Festiwalu:

VIII Festiwal Baśni i Bajki: LEGENDY PIENIŃSKIE (2016)

Szczawnicki Dworek Gościnny po raz kolejny otwiera swoje podwoje dla najmłodszych.

16 czerwca 2016, od godz. 15.00, odbędzie się w Dworku Gościnnym ósma edycja Festiwalu Baśni i Bajki. Tegoroczne edycja upłynie pod znakiem regionalnych tradycji.

Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w tym dorocznym wydarzeniu!

Jak co roku, Festiwal odbywa się dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży z lokalnych placówek edukacyjnych, które wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowują spektakle prezentowane na sali głównej Dworku Gościnnego. W tym roku w Festiwal angażuje się też Muzeum Pienińskie, które z okazji obchodzonego Roku Szalayowskiego przygotowuje dla najmłodszych specjalne warsztaty malowania godeł szalayowskich oraz haftu góralskiego. Wśród wielu atrakcji festiwalowych odbędą się również: nauka tańca góralskiego, malowanie na szkle, które poprowadzi Anna Madeja, super fryzurki - góralskie warkocze! i malowanie twarzy - animowane przez młodzież z OHP, konkursy z nagrodami oraz spotkanie z autorkami książki pt. „Pieniny dla rodziny" - Ewą Stadtmüller oraz Haliną Mastalską. Ponadto, odbędzie się premierowy pokaz wyjątkowego filmu, powstałego specjalnie na nasz Festiwal, na którym najmłodsi opowiadają pienińskie legendy.

Organizatorami tegorocznej edycji są: Fundacja Andrzeja Mańkowskiego oraz Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica. przy współpracy: Muzeum Pienińskiego im J.Szalaya w Szlachtowej, Szkoły Podstawowej im H.Sienkiewicza w Szczawnicy, Miejskiego Przedszkola w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej im. JP II w Szlachtowej, Publicznego Gimnazjum im. Ks. Prof. J Tischnera w Szczawnicy, Ochotniczych Hufców Pracy w Szczawnicy-Jabłonce , WTZ "Perła" w Szczawnicy . Wsparcia udzieliły firmy: Bemar oraz Napora.

Festiwal Bajki i Baśni - 2016

VII Festiwal Baśni i Bajki: SCIENCE FICTION (2015)

Kolejna edycja Festiwalu Baśni i Bajki w Szczawnicy już wkrótce!

Tematem tegorocznej odsłony jest „Science-fiction". Festiwal odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2015 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Na wszystkich chętnych czeka mnóstwo atrakcji m.in. bezpłatny seans filmowy 3D „Wielka Szóstka", występy dzieci i młodzieży na scenie głównej, Wirtualne Obserwatorium Ciemnego Nieba koordynowane przez stowarzyszenie POLARIS, warsztaty robotyki, interaktywne stoiska science, malowanie na szkle, konkursy i zabawy z nagrodami i wiele innych. Szczegółowy program na plakatach i afiszach.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Festiwal został wsparty finansowo m.in. przez Województwo Małopolskie.

Festiwal Bajki i Baśni - 2015

IX Festiwal Baśni i Bajki: JĘZYKOWY ZAWRÓT GŁOWY (2017)

8 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci do Dworku Gościnnego w Szczawnicy na kolejną edycję Festiwalu Baśni i Bajki organizowaną przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego oraz Grupę Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

W ramach wydarzenia będzie można obejrzeć na scenie głównej specjalnie przygotowane występy dzieci ze szkół podstawowych w Szczawnicy i Szlachtowej oraz Miejskiego Przedszkola w Szczawnicy, a ponadto spędzić atrakcyjnie czas w naszym miasteczku festiwalowym, jak również na ściance wspinaczkowej obsługiwanej przez szczawnicki oddział GOPR.

Serdecznie zapraszamy do Dworku Gościnnego :)

Festiwal Bajki i Baśni - 2017