Afisz 2017

Afisz 2019

Afisz 2018

Ethno-Novo

Organizowany od 2017 roku przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego Ethno-Novo Festival prezentuje szerokiej publiczności projekty artystyczne wybitnych twórców, którym szczególnie bliska jest idea inspiracji naturą i dziedzictwem kulturowym.

W ramach Ethno-Novo Festival odbywają się najwyższej jakości wydarzenia z udziałem znakomitości polskiej sceny muzycznej, a także młodych twórców, którzy konsekwentnie budują swoją pozycje w artystycznym świecie i w swojej twórczości chętnie sięgają po odniesienia do różnorodnych stylów etno oraz inspiracji naturą i lokalnymi tradycjami.

Wydarzenia festiwalowe mają miejsce w wyjątkowej i inspirującej przestrzeni stanowiącej kulturalne centrum Pienin - Dworku Gościnnym w Szczawnicy,  zarówno na scenie głównej, jak też w kameralnej i klimatycznej przestrzeni Jazz Bar.

Edycje 2017 i 2018 zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.